12.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

980 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Електричниот авион на Rolls-Royce го изврши првиот тестен лет

Целосно електричниот авион на компанијата Rolls-Royce го изведе својот прв пробен лет. Авионот наречен „Spirit of Innovation“ помина 15 минути во лет, означувајќи го „почетокот...

Успешно се вратија првите туристи на Вселената

Првите четири вселенски туристи на компанијата SpaceX (SpaceX) се вратија на Земјата синоќа, по три дена поминати во вселената, успешно завршувајќи ја првата мисија...

9 намирници што никој не смее да ги јаде: Исфрлете го ова од исхраната еднаш засекогаш!

Постојат бројни производи што се рекламираат како здрави, иако всушност ја нарушуваат функцијата на органите и негативно влијаат врз организмот. Основачот и сертифицираниот диететичар и...

Eucerin DermoPure Серум со тројно дејство- акните на вашата кожа можат да станат минато!

Акните се скоро неизбежен дел од животот и можат да се појават на различна возраст и на секаков тип на кожа. Ако имате проблем...

Најстарата српска актерката Бранка Веселиновиќ наполни 103 години: Не сум како старите луѓе

Актерката Бранка Веселиновиќ пред неколку дена наполни 103 години. Живее во центарот на нови Сад. Вели и покрај еден век, таа се уште има...

Никогаш попровокативна Софија Вергара: Во овој стајлинг, кој остава малку на фантазијата, сѐ уште не сме ја виделе

Латино убавицата и една од најплатените ТВ sвезди се појави во нетипично издание за неа. Актерката со раскошни облини на тесно миди здолниште со препознатлив...

Кетрин Зета-Џонс во бордо креација со шлиц покрај Мајкл Даглас на Еми 2021

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас беа еден од холивудските парови кои заблескаа на доделувањето на наградите Еми. На свеченоста во Лос Анџелес, славните актери се...

Почина актерот Џон Шалис, популарниот Бојси од серијата „Сплетки“

Актерот Џон Шалис почина на 79 години по долга борба со ракот, пренесува Мирор. Тој беше најпознат по улогата на Бојси во хумористичната серија...

Ќерката на Цеца го запали интернетот: Анастасија остава без зборови со својот стајлинг

Ќерката на Цеца задава домашни задачи со својот стајлинг. Ќерката на една од најголемите музички sвезди на нашите простори, Светлана Цеца Ражнатовиќ, не престанува да...

Во овој живот полн со болка и страдање, ти ја остави најубавата трага: Пријателите се простуваат од Марина Туцаковиќ

Вчеравечер во Белград на 67 години од рак на дојката почина Марина Туцаковиќ, најпознатиот текстописец во поранешна Југославија. Иако долго време се бореше со...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com