23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

2993 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Visionox прикажа прототип на втората генерација камери под екранот

Visionox е една од компаниите што произведуваат камери што се инсталираат под дисплејот на телефонот, а компанијата сега ја претстави втората генерација на овие...

Ел Салвадор ќе користи вулканска енергија да копа биткоини!

Ел Салвадор е нација со богата и бурна историја, на повеќето луѓе од „Западниот“ свет познат од „тој филмот со Џејмс Вудс“ (Salvador, 1986,...

Со прележан ковид не сте заштитени долго време вакцината нуди подолга заштита

Луѓето кои прележале ковид 19 не значи дека ќе бидат заштитени од ново заразување на подолг рок, особено не кога тоа би било предизвикана...

Ова овошје содржи најмногу шеќер: Поради него се дебелеете лесно и незабележливо!

Овошјето е добро за вас и му ги дава на организмот потребните нутриенти и минерали, но се разликува и по количината шеќер што ја...

Кошулата на фаталната Ирина се помрдна, се откри тантелен градник

Руската манекенка Ирина Шајк (35) е фотографирана во Њујорк со својата ќерка Леа, а ги воодушеви сите обожаватели со својот прекрасен изглед и стајлинг. Имено,...

Возач на трамвај е херој на денот: Го запрел возилото за да спаси желка од шините, а безбедносните камери го снимиле прекрасниот момент!

Серхат Топал, возач на трамвај од Коџаели, Турција, имал сосема нормален работен ден, барем накратко. Денот станал невообичаен кога забележал нешто мало на шините -...

Пресврт, наместо во Брајтон Нико Гонзалес ќе се пресели во Фиорентина

Голем пресврт се случи со трансферот на Аргентинецот од Штутгарт, Нико Гонзалес. Пред неколку дена беше објавена дека Брајтон за клупски рекорд, од 30...

Добри вести за Шпанците: Луис Енрике доби големо засилување пред вториот меч на ЕП

Шпанската селекција разочара на премиерниот меч на актуелното Европско првенство и одигра само 0:0 со Шведска, но сега пред вториот натпревар во Севилја, Луис...

Роберто Морено е новиот тренер на Гранада

Диего Мартинез Пењас ја заврши својата мисија во фудбалскиот клуб Гранада. Отстапи од функцијата како најуспешен тренер во клупската историја, лани играше полу-финале во...

Навивачите не го сакаат Бенитез во Евертон

Рафа Бенитез ситни детали го делат од клупата на Евертон. Сопственикот на „карамелите“, Фархад Мошури, закажал состанок со шпанскиот тренер, на кој треба да...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com