23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

2509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

„Барса се подготвува за наредното лето, поради тоа го пуштија Гризман“

Соочени со тешката финансиска ситуација во клубот, челниците на Барселона направија големи промени во тимот. Екипата ја напуштија 11 фудбалери, меѓу ние се и...

Дибала блиску до продолжување на договорот со Јувентус

Веќе неколку недели наназад се водат преговори помѓу Јувентус и Паоло Дибала. Како што гласат последните информации Аргентинецот наскоро ќе добие нов договор. Во текот...

Луда трансфер приказна: Пред три години испорачувал машини за перење, вчера позираше со дресот на Милан

Во последниот ден од летниот преоден рок, Милан ги потпиша Јасине Адли од Бордо и Жуниор Месијас од Кротоне, со тоа што овој вториот...

Премиерлигашите потрошија 150 милиони последниот ден, трансферите надминаа милијарда фунти

Премиерлигашите повторно ја намалија инвестираната сума во нови фудбалери во летниот преоден рок, иако таа изнесува 1,1 милијарда фунти. Според анализата на потрошените пари, само...

Барселона ја претстави нова „десетка“

Ансу Фати е новата десетка на Барселона. Светиот број немаше сопственик од заминувањето на Лионел Меси во ПСЖ. „Нашата нова десетка“, е пораката од Барселона. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1433008489622872071?s=20 Ансу...

Саул: На Чоло му должам се, поради Чоло заминав од Атлетико

На три минути пред полноќ, Саул Нигез, го реализираше трансферот во Челси. Играчот целата досегашна кариера ја мина под команда на Диего Симеоне во...

Роналдо се врати во Јунајтед, но неговата бивша сосетка од Торино раскажа како е да се живее во негова близина

Кристијано Роналдо ја започна оваа фудбалска сезона како член на Јувентус, но набргу се врати во Англија, во „својот“ Манчестер Јунајтед. Навивачите на „црвените...

Наоми Кембел искрена: Зошто избрав кариера пред сродна душа

САД– Станува искрена за рамнотежата помеѓу работата и животот. Супермоделот Наоми кембел (51) го краси новиот специјален број на The Cut и отворено зборува...

Шакира сподели фотки од одморот со синовите и доби 2 милиона лајкови

Шакира сподели ретка фотографија на својот профил на Инстаграм каде позира со синовите, осумгодишниот Милан и шестгодишниот Саша. Пејачката позира со момчињата во воден парк,...

Жив закопан турски јутјубер, мина 6 часа под земја

Мухамед Бахчеџик, 25-годишниот турски јутјубер, им вети на своите следбеници дека ќе биде закопан жив доколку едно од неговите видеа добие одреден број на...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com