-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1936 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Аргентина го сруши Бразил на Маракана, Меси ја освои првата Копа Америка

Аргентина во финалето на Копа Америка на Маракана го победи Бразил со 1:0 и по 15. пат стана првак на Јужна Америка. Аргентина со овој...

Истражување покажало дека консумирањето на само 2 порции овошје дневно го намалува ризикот од дијабетес тип 2

Луѓето кои боледуваат од дијабетес треба да внимаваат на внесувањето на сувото овошје и разни овошни сокови поради тоа што тие се поконцентрирани извори...

Кога црниот дроб не функционира правилно страда цел организам: Со овие навики несвесно го уништувате здравјето на најважниот орган

Црниот дроб е еден од најголемите и најважните органи, а задолжен е за прочистување на крвта, отстранување на токсините од организмот, претворање на хранливите...

Бентли шпараџија

Третата генерација на Flying Spur добива хибридна верзија придвижувана од 2,9 V6 бензински мотор со 416 КС и 550 Nm, потпомогнат од електромотор со...

Opel станува целосно електричен, Manta се враќа како ЕВ

Компанијата Opel станува целосно електричен бренд во Европа до 2028 година, а покрај тоа ќе го освојува и кинескиот пазар со своите електрични автомобили....

Захариевски: Тежок натпревар, се надевам дека ќе ја елиминираме Лиепаја

Струга Трим Лум синоќа го имаше своето деби во Европа, испитот е положен, се врати со 1-1 од Летонија, надежите за пласман во следното...

Англија против Италија во финалето на ЕУРО 2020

Англија пред 60.000 гледачи на стадионот „Вембли“ во Лондон ја совлада Данска по продолженија со 2:1 (1:1) и избори финале на Европското првенство против...

Напаѓач на Сасуоло се сруши на терен, лекарите му го спасија животот

Додека се уште се свежи сеќавањата со инцидентот на Кристиан Ериксен, нова непријатна сцена го потресе фудбалскиот свет. Фудбалерот на Сасуоло на позајмица во Аланија,...

Венгер: Не беше пенал, ВАР го изневери судијата

ПО ПОЛУФИНАЛНИОТ МЕЧ АНГЛИЈА – ДАНСКА НА ЕП 2020Французинот Арсен Венгер смета дека судијата Дани Макели требаше да добие шанса да го провери пеналот...

Кјелини по Еуро 2020 донесе одлука за својата кариера

Џорџо Кјелини е пред крајот на кариерата, но сигурно може да одигра уште некоја сезона како професионален фудбалер. Кјелини игра одлично на Еуро 2020, а...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com