-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1987 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Манчестер Јунајтед ќе му парира на Реал во трката за потписот на Мбапе

Килијан Мбапе постојано е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид и според медиумите, само прашање е дали тоа ќе се случи до крајот на...

Три фудбалерки на Барселона номинирани за УЕФА играч на годината

Триото од Барселона, Џенифер Ермосо, Лиеке Мартенс и Алексија Путељас се трите фудбалерки номинирани за наградата УЕФА играч на годината во женска категорија за...

Бензема потпиша договор, а откупната клаузула му е МИЛИЈАРДА евра

Карим Бензема веќе го ставил својот потпис на нов договор со Реал Мадрид. Кралскиот клуб летово воопшто не беше активен на трансфер-пазарот, а на...

Кимих и Горецка верни на Баерн Минхен

Германскиот фудбалер Џошуа Кимих се договорил за нов договор со Баерн Минхен. Тој ќе остане во баварскиот клуб до јуни 2025 година. Кимих, кој е...

Арсенал го официјализираше 30 милионското засилување

Од таборот на Арсенал го потврдија ангажманот на Мартин Одегард кој доаѓа од редовите на Реал Мадрид, овојпат на перманентна основа. Норвежанецот одигра 20 натпревари...

За 5 години Динамо од трансфери на играчи инкасира 175 милиони евра

Динамо Загреб е клубот кој убедливо најмногу заработува од трансфери на фудбалери во регионот, дури и кога (барем официјално) Здравко Мамиќ не го води...

Тажна вест: Северина се разведе

Веќе со месеци се шушка дека односот меѓу Северина и Игор Којиќ не се во баш најдобри, како и дека тие се разведени. Денес...

ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Алекс Родригез прв пат проговори за раскинот со Џенифер Лопез откако таа го избриша од животот

По неколку месеци, поранешниот безбол играч Алекс Родригез одлучи да ја отвори душата и да зборува за периодот од својот живот што го помина...

Бритни Спирс обвинета за физички напад врз вработена

Поп-пејачката Бритни Спирс е под истрага од полицијата во Округот Вентура, поради сомение дека физички нападнала вработена во својот дом.https://credissimo.mk/affiliate/call-me?utm_source=info „Во понеделникот, околу 10:25 часот, имало...

Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејсон Статам очекуваат второ дете!

Во галерија со внимателно стилизирани селфи фотографии во огледало и беспрекорна минималистичка облека, Роузи Хантинтон-Вајтли ја изненади својата повеќемилионска публика на Инстаграм со најновата...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com