-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1892 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

„Живеам како бездомник, а сестра ми е милионерка“: Братот на позната пејачка е очаен

Ендрју Твиди, постариот брат на познатата британска пејачка Шерил Кол, тврди дека не е во добри односи со својата сестра. Тој вели дека со...

Жешка филмска сцена: Никол Кидман гола во шестата деценија од животот

Холивудската актерка Никол Кидман и во шестата деценија од животот го привлекува вниманието, а сега за потребите на филмот се соблече потполно гола Имено, таа...

Џенифер Лопез уште еднаш покажа зошто важи за модна икона/ФОТО/ВИДЕО

Џенифер Лопез отсекогаш била позната по својот прекрасен изглед и се уште е инспирација за многумина кога станува збор за стилот. Нејзините најнови објави...

Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

По неколку недели одложување, раперот Кање Вест конечно го објави својот десетти студиски албум наречен „Donda“. Toj e достапен на стрим-платфорите од вчера. Вест го...

Челзи не чека повеќе за Кунде

Очигледно дека тимот на Челзи ќе има нов дефанзивец. Досегашниот член на Севиља, Жил Кунде ќе се пресели во Лондон и тоа за цената...

Дортмунд со лекција до ПСЖ: Ние сме фудбалски тим, а не банка!

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Норвежанецот Ерлинг Халанд и дефинитивно нема да го напушти германскиот тимот ова лето, дури и ако ПСЖ испрати понуда од...

Ла Лига им забрани на шпанските тимови да рекламираат обложувалници

Шпанските фудбалски екипи од денеска не смеат да рекламираат на своите дресови обложувалници и казина, а пет прволигашки екипи сè уште не успеаја да...

Мурињо: Невозможно беше да не се победи

Тренерот на Рома, Мурињо беше презадоволен од играта на својот тим на гостувањето против Салернитана. Екипата победи убедливо со резултат 4: 0, со два гола...

Роналдо ги мина лекарските прегледи, потпиша двегодишен договор со Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо успешно ги минал медицинските прегледи и го ставил својот потпис на двегодишниот договор со Манчестер јунајтед. Медицинските прегледи биле извршени во Португалија....

Репрезентативец на Португалија уапсен поради силување

Грчка „Газета“ открива дека членот на Олимпијакос Рубен Семедо е уапсен поради сексуална злоупотреба малолетна девојка. Оваа информација се појави вчера, кога 17-годишната девојка го...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com