8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1319 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Naeem Khan во најновата колекција зборува за својот пат во модата

Роден и израснат во Мумбаи, светски познатиот дизајнер Naeem Khan пораснал во свет опкружен со култура, архитектура, уметност, историја и дизајн. Како момче, имал...

Велат дека смоквата е најлековитото овошје на светот: Секое утро јадете по една на празен стомак, а еве и зошто

Смоквата со причина ја нарекуваат „рајското овошје на Медитеранот“. Нејзините лековити делови се плодот, млечниот сок, листот и кората на дрвото. Сувата верзија на смоквата...

Оваа промена на кожата никако не смеете да ја игнорирате: Тоа може да биде најраниот сигнал за дијабетес!

Британските лекари преку истражувања стигнале до овие резултати: Кога телото не произведува доволно од хормонот инсулин, се развива дијабетес тип 2. Симптомите што укажуваат на...

Американскиот град случајно ја продаде својата кула за вода!

Еден американски град случајно ја продаде својата кула за вода во погрешна трансакција со недвижнини. Во април минатата година, бизнисмен купи општинска зграда под водена...

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

Дали е на повидок уште една обновена романса што ќе го затресе Холивуд? Папараците повторно ја уловија Анџелина Џоли како влегува во зградата на поранешниот...

ВИДЕО: Неколку навивачи беа повредени пред натпреварот Германија – Франција

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. https://youtu.be/7dsSHYpbu0M Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“...

Брајтон за клупски рекорд го донесоа Нико Гонзалес

Фудбалскиот клуб Брајтон го реализираше најголемиот трансфер во клупската историја. Дресот на „галебите“, од наредната сезона ќе го носи Аргентинецот, Нико Гонзалес. Гонзалес, кој се...

Јокиќ ја разочара Србија, нема да игра за репрезентацијата

Најдобриот играч во НБА оваа сезона, Никола Јокиќ вели дека му е потребен одмор и нема да може да ги прифати репрезентативните обврски за...

Да се биде или не за Турција и Русија, Азурите се фаворити против Швајцарија

На Европското првенство во фудбал, во среда, ќе започне второто коло, во фазата по групи. По одигрувањето на денешните натпревари можат да се дефинираат...

Ако ја мине Мура Шкендија ќе игра против Лудогорец или Шахтјор Солигорск

УЕФА, попладнево во Нион, ги одреди двојките за второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Шампионот Македонија, Шкендија, доколку во првото коло успее да ја...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com