8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1319 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Џенифер Лопез проговори за новата песна и сегашната љубов

Џенифер Лопез, првпат откако ја започна својата повторна врска со Бен Афлек, проговори за тоа во едно интервју… Во разговор со Зејн Лоу за...

Поради грешка на банката стана милионер преку ноќ – Службениците му ја потврдиле состојбата, па заминал на шопинг

Кога служебниците од банката му потврдиле дека на сметката има 1.3 милиони долари тргнал во шопинг. Бидејќи банката случајно префрлила 1,3 милиони долари на неговата...

Уметничкиот директор Калман е новиот дечко на Бела Хадид

По гласините дека има нов дечко и бело , Бела Хадид го потврди тоа. 24-годишната манекенка е снимена во Франција со Марко Калман. Хадид,...

Холивудската актерка Софија Вергара денеска полни 49 години

Софија е една од дамите која не старее, односно како што годините одминуваа таа не се менува, а тоа го докажуваат и нејзините стари...

Најскапиот филм на Нетфликс „Црвен бележник“ ќе се појави во кината во ноември

„Црвен бележник“ (Red Notice) – најскапиот снимен филм на Нетфликс досега, во киносалите ќе се појави на 12 ноември, оваа 2021 година. Веста ја...

МАРСЕЛО: ДА БИДАМ КАПИТЕН НА КРАЛСКИОТ КЛУБ Е ОСТВАРУВАЊЕ НА СОНОТ

Новиот капитен на Реал Мадрид, Марсело, ги сподели своите впечатоци по добивањето на капитенската лента. Триесет и тригодишниот Бразилец игра за клубот од Мадрид...

Рамос објасни зошто го избрал ПСЖ и покрај многуте понуди кои ги имал на сопствена адреса

Серхио Рамос од следната сезона ќе има нов клуб откако се реши да стави крај на 16 годишната авантура во таборот на Реал Мадрид. Искусниот...

Спинацола ќе ги бодри своите сонародници од трибините!

Играчот којшто блесна на ова Европско првенство, Леондардо Спинацола доживе повреда на Ахиловата тетива во четвртфиналето и турнирот за него беше завршен. Тој неодамна објави...

Падна „клетвата“ – Меси го освои првиот трофеј со Аргентина

Аргентина е репрезентацијата што го освои 47. издание на Копа Америка, откако „гаучосите“ во големото финале го совладаа вечниот ривал Бразил со 0-1, и...

Победата на Меси и Аргентина се славеше и во Барселона, Бангладеш, Индија

И на навивачите на Барселона им е јасно колку на Аргенина и Меси им значи титулата на Копа Америка, па се приклучија на прославата...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com