23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

2509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Меѓународна изложба „Сè што ни е заедничко“ во МСУ

На 18 декември (сабота), со почеток во 13 часот, во Музејот на современата уметност — Скопје се отвора меѓународната изложба „Сè што ни е...

Samsung Galaxy Tab A8 10,5 претставен со побрз чипсет и поголем екран

Samsung го освежи својот достапен таблет Galaxy Tab A8 со нешто подобри перформанси, малку поголем екран, повеќе простор за складирање и функции за повеќе...

Ново откритие на роверот Perseverance на Марс

Роверот Perseverance пристигна на Марс пред десет месеци, а веќе пристигнаа изненадувачки откритија. Според најновите собрани податоци, коритото по кое се вози роверот откако пристигна...

Ватсап воведува новитет во испраќање гласовни пораки

Ватсап на својот Твитер-профил најави нови промени. Наскоро ќе додадат нова функција која им нуди на корисниците можност да ја слушнат гласовната порака пред...

Lancia Delta Safarista рестомод од Automobili Amos

Lancia Delta Safarista рестомодот е најновото дело на каросеристот Automobili Amos. Станува збор за модел кој е базиран на Delta Integrale 16V со дополнителни...

Литиум-јонските батерии најбргу би можеле да исчезнат

Владите се потпираат на електро – мобилноста како да е еколошка мобилност, но, колку е поголем досегот, толку помалку се „чисти“ електричните автомобили, а...

S1 e-Tron Quattro Hoonitron е специјален Audi концепт за Кен Блок

Кога прославениот тркач и Gymkhana возач Кен Блок и германскиот производител Audi ја најавија својата соработка, јасно беше дека марката ќе произведе специјален модел...

Чај што е еликсир за цело тело: Ослободува од стрес и несоница, одличен е против вирусни инфекции

Чајот од маточина се користи за киселина во желудникот, надуеност, варење, гадење, богат е со антиоксиданси… Маточината е растение со исклучително лековито дејство, а може...

Во „Аџибадем Систина“ нов лабораториски пакет за ковид-пациенти со маркер за ИЛ6

Ова е исклучително важно испитување, особено за пациентите кои веќе развиле потешка симптоматологија, односно клиничката слика кај нив се влошила. IL-6 е дел од...

Не сакав син ми да го пратам на хемотерапија затоа што знам каква е таа болка, рече комичарот Ник Канон за смртта на неговото...

Американскиот комичар Ник Канон во разговор за People, зборуваше за смртта на неговиот петмесечен син и рече дека дошло момент да се соочи со...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com