-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1892 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Пеле: Продолжувам да се смеам

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (80) соопшти денеска дека добро заздравува, ден откако повторно беше вратен на одделот за интензивна нега во болница во Сао...

Костов: Криво ми е што не можам да го водам Тиквеш утре во Штип!

Од вчера Тиквеш има нов тренер. Тоа е Влатко Костов, еден од нашите најдобри и најпознати стратези. Се очекува под неговата тренерска палка кавадаречкиот...

Фалкао дебитираше со страшна реализација, Димитриевски му одговори со неверојатна одбрана

Рајо Валјекано ја забележа втората победа на стартот на новата сезона во Примера и ја продолжи мизеријата на градскиот ривал Хетафе, кој по денешниот...

Џенова и со Пандев немаше решение за Фиорентина

Горан Пандев не успеа да даде гол во својот 170. настап во дресот на Џенова, а домаќините загубија со 1:2 од Фиорентина за да...

ВМФЛ – ЗАПАД: Дербито за кратовци, Силекс остана максимален

Попладнево се одиграа сите пет мечеви од ВМФЛ – ЗАПАД. Дербито кое се играше во Кратово го доби домашниот Силекс откако со 2:0 ја...

КАНДИДАТОТ НА ГЕРБ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА Е ДОБРО ПОЗНАТ: Борисов не откри кој е

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов ги коментираше претстојните претседателски избори во земјата за време на неговата посета на градот Провадија,...

Анкета: Две третини од граѓаните на Србија се за враќање на воената служба

Две третини од српските граѓани поддржуваат повторно воведување на задолжителна воена служба, покажуваат резултатите од анкетата на јавното мислење спроведена од Центарот за геостратешки...

СЕ ЗАЛЕДИ ОВОЈ БАЛКАНСКИ ГРАД: Денеска силното невреме со град со големина на орев и дожд пристигна и тука

Силно невреме проследено со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на голем орев, ги зафати утрово Тиват и околинат. Градот нанел голема материјална...

Додик: Изетбеговиќ со својата остра реторика БиХ ја носи кон распад

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска изјави дека лидерот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ, се почесто користи остра...

Во Грција на факултет само со сертификат за вакцина или негативен тест на сопствен трошок

Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за Ковид-19, како за студентите, така и за професорите, со физичко присуство, по повеќе од 18 месеци ќе...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com