7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1491 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

На Универзитетот во Тетово се одржа шаховски турнир во чест на основачот Фадил Сулејмани

Универзитетот во Тетово организираше турнир во шах во чест на осумдесет и првиот роденден на основачот на установата проф. д-р Фадил Сулејмани. Турнирот се...

Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек во официјална посета на Македонија

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Почивалшек ќе биде пречекан...

Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Доброволно, искрено, посветено и чесно, мотивирани единствено од желбата да се помогне некому во неволја, да се понуди утеха, да им се служи на...

Денеска заедничка изјава на Заев и Гаши

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши заедно ќе дадат изјава за медиумите во Клубот на пратеници. Како што соопшти владината прес-служба, изјавата...

ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД МЕДЕНИОТ МЕСЕЦ: Приватен остров, океан и тропска оаза – богатата наследничка сега има буквално сè!

Парис Хилтон, старлета и наследничка на ланецот хотели Хилтон, се омажи за претприемачот Картер Реум. Парис во февруари оваа година ја сподели веста за свршувачката...

Филмот на кој му предвидуваат 3 Оскари, филмските критичари велат: „Сценографијата го одзема здивот, а глумата е спектакуларна“

Премиерата на филмот „Nightmare Alley“ штотуку заврши, а луѓето веќе почнаа да коментираат дека филмот ќе освои најмногу Оскари. Премиерата на филмот, кој е создаден...

Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари – сопругата го поддржала

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинарот за време на интервјуто за „Гардијан“ го праша дали некогаш помислил дека има доволно пари. „Па,...

„Top Gear“ го прогласи автомобилот на годината, името на победникот изненади многумина

Емисијата „Top Gear“ секоја година традиционалнo избира најдобар автомобил и тоа во неколку категории, а овојпат изборот паднал на спортскиот „Hyundai i20 N“. https://youtu.be/yCgI-ghYF94 Автомобилот го...

Ѓумбирот е здрав, но некои луѓе треба да го избегнуваат

Го поттикнува метаболизмот и е добар борец против настинките, било како чај или како зачин во храната, коренот од ѓумбир е еден од најпопуларните...

Пепа Димитрова снима нов спот

После се’ уште актуелната „Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов спот.Се работи за брза и модерна песна, насловена „Со...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com