8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Журнал

51 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом. „Против“ гласаа 263 додека „За“ гласаа 343 пратеници, а тројца беа воздржани. Денес треба да се изјасни...

Британскиот Парламент суспендиран до средината на октомври

Претходно законодавниот дом ја отфрли иницијативата на премиерот Џонсон за распишување на предвремени парламентарни избори во земјата. Џонсон порача дека во октомври уште еднаш ќе...

Мигранти се стационираат на грчките острови, дали следната дестинација е Балканот?

Само на грчкиот остров Лезбос во текот на викендот пристигнале нешто помалку од 500 мигранти, пишуваат грчките медиуми повикувајќи се на Дирекцијата на грчката...

Харадинај кандидат за премиер на Косово

Коалицијата на Алијансата за иднината на Косово и Социјалдемократската партија го именуваше Рамуш Харадинај за заеднички кандидат за премиер на Косово, пренесува РТК2.

Хрватска со голем недостиг од медицинскиот персонал

Скоро 12 000 медицински сестри и требаат на земјава која почна да увезува работници дури од Филипините, Индија и Африка. Педијатри, анестезиолози, гинеколози, но и...

Шумахер на „таен третман“ во париска болница

Легендарниот Формула 1 пилот не е виден во јавноста од трагичната скијачка несреќа пред пет години. Францускиот печат известува дека тој сега ќе прима...

Баба Ванѓа: 22 век е време на живи роботи

Се зборува дека Ванѓа ја предвидела смртта на принцезата Дајана, Хитлеровиот и Сталиновиот неславен крај, нападот на трговскиот центар во Њујорк, распадот на СССР,...

Откриена тајната на чудовиштето од Лох Нес?

Група научници кои со месеци вршеле истражувања околу езерото Лох Нес сметаат дека можеби ја решиле тајната за чудовиштето Неси. Тие изолирале ДНК примероци од...

Децата кои беа заклучени во автомобил привремено во згрижувачко семејство

Меѓуопштинскиот Центарот за социјални работи привремено во згрижувачко семејство ги згрижи децата кои синоќа беа оставени во автомобилот во Ново Лисиче. Од Центарот велат дека...

Возач на автобус обвинет за сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Велешкото Јавно обвинителство до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против едно лице од Скопје, на возраст од 50 години, за кривично дело...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com