8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Журнал

51 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

183 новозаразени и 18 починати од Ковид-19 во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6,...

Пристигна серверот за вчитување отпечатоци за локалните избори

Пристигна серверот со 10 станици за полнење на терминалите за вчитување на отпечатоци од прсти, со податоци од гласачите, кој ќе биде поврзан со...

Шилегов: Во време на пандемија изградивме четири булевари, 110км нови велопатеки, еден мост завршивме, друг почнавме

„Она за што јас можам да го кажам гордо дека се изградени четири булевари, еден мост завршен во Аеродром, друг почнат во Карпош, 110...

Сиромашните луѓе пропаѓаат поради една заедничка работа

„На сиромашните луѓе најтешко е да ги задoволите“, вели Џек Ма, основачот на сајтот „Алибаба“. Џек Ма на почетокот од својата кариера направил катастрофална грешка...

Фројд тврдел: „Мажот е среќен со било која жена, сè додека не се заљуби“

Популарниот психоаналитичар имал контроверзни теории, но многу од нив се нашле втемелени во човековата пракса. Фројд бил еден од најконтроверзните научници на XX-от век. Неговиот...

Ќерката на „Темниот витез“ порасна во вистинска убавица

Матилда Роуз Леџер е ќерка на покојниот актер Хит Леџер и актерката Мишел Вилијамс, а девојчето денес има 15 години. Ќерката на никогаш заборавениот Хит...

Ова е разликата помеѓу делта сојот и остаатите варијанти на коронавирус

Делта сојот, позаразна варијанта на коронавирусот, веќе се прошири во околу 90 држави во светот. Овој сој беше откриен во Индија кон крајот на...

Внесувањето на овие витамини и минерали по 40-та година е неопходен

Со текот на годините мозокот почнува да трпи промени и да се појавува ризик од многу болести меѓу кои и Алцхајмер, а тој ризик...

Митко Гогов е учесник на 31. Меѓународен поетски фестивал во Меделин, Колумбија

На 31. Меѓународен поетски фестивал во Меделин, Колумбија, кој се одржува од 1-ви до 29 август 2021 година, С. Македонија ќе ја претставува поетот...

Кинески научници откриле „чуден“ сиглан од вселената

Кинеските научници примиле необичен сигнал со помош на петстотини метри широкиот радиотелескоп ФАСТ. Имено, сигналот е составен од низа на повторувачки брзи „удари“ на радиосигнали...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com