32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Журнал

193 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

СО ПОМОШ НА ШВАЈЦАРСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА РАЗВОЈ И СОРАБОТКА ПОЧНАА ГОЛЕМИТЕ ИНФРАСТРУКТУРНИ ЗАФАТИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОТПОРНОСТА ОД ПОПЛАВИ ВО ПОЛОГ

Боговиње, 1 април, 2022г. – Со чистење и санација на речното корито на Боговињска река во општина Боговиње почнаа големите инфраструктурни зафати за контрола...

15 лица заболени од сезонски грип минатата недела во Охрид

Охрид, 10. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на минатата недела, од 29-ти ноември до 5-ти декември во Македонија се регистрирани 100 случаи на...

Флорентино Перез го избира „трансферот на векот“ на Реал. Но не, тоа не е Кристијано Роналдо

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, доживеа стотици врвни трансфери за време на неговиот мандат на „Сантијаго Бернабеу“, но само еден беше наречен „трансфер...

Зимските желби на Чави

Барселона бара начин како да го засили нападот во зимскиот преоден рок. Приоритет на тренерот Чави се двајца фудбалери од Манчестер, Феран Торес од...

Елмас прв фудбалер на Наполи кој дал два гола во Европа после цели шест ипол години

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со два гола синоќа го однесе Наполи во шеснаестинафиналето во Лига Европа после победата со 3-2 против Лестер, па еден...

Челси не може да го задржи Ридигер – Германецот во новиот клуб ќе добие рекордна плата

Антонио Ридигер ќе го напушти Челси по завршувањето на сезоната. Германскиот репрезентативец ќе биде слободен во изборот на новиот клуб. Неколку врвни клубови сериозно...

Ждрепката за европските купови е во понеделник

Ждрепката за нокаут-фазата во европските купови ќе се одржи во понеделник, во седиштето на УЕФА во Нион. Најголем интерес ќе привлече ждрепката во Лигата на...

Станковиќ: Најголем успех на Црвена звезда во изминатите 30 години

Тренерот на Црвена звезда, Дејан Станковиќ, емотивно го прослави освојувањето на првото место во групата и пласманот во осмина-финалето во Лига Европа. Станковиќ смета...

Елмас: Не знам која е мојата природна позиција, играм…

Калчолигашот Наполи го искористи домашниот терен и славеше над Лестер со 3-2, резултат кој го одведе во нокаут фазата на Лигата на Европа или...

Како е да се работи за семејството Кардашијан: “Нѝ фрлаа работи в лице како ѓубре”

Да се работи за оние кои живеат на "висока нога" можеби има свои предности, но ретко кога значи дека ќе успее без нивото разгалено...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com