4.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Журнал

51 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

OKTA со поддршка на лицата со оштетен вид за нивно полесно учество во сообраќајот

Скопје, 15.10.2021 – По повод Светскиот ден на белиот стап, ОКТА и Националниот сојуз на слепи на Република Северна Македонија потпишаа меморандум за соработка,...

Каратистите на „Макпетрол“ освоија седум медали на престижниот „Кроација опен“

Членовите на карате клубот „Макпетрол“ од Скопје викендов учествуваа на престижниот меѓународен турнир „Кроација опен“ во Риека, каде што се закитија со седум медали....

Тричковски: Вардар вака чист никогаш не бил

Познатиот новинар и колумнист Бранко Тричковски, објави неколку фотографии од центарот на Скопје, со укажување дека не можел да одолее да не го слика...

МВР и Кривичен суд: На Рашковски му е дозволено да оди на лекар

МВР и од Кривичниот суд со идентична изјава дека поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, излегувал од својот дом иако издржува мерка куќен...

Секое унапредување на односите меѓу соседите, носи стабилност и просперитет за целиот регион

Со години наназад нашите држави развиваат одлични билатерални односи и успешна соработка водена од принципите на меѓусебна поддршка и почитување. Секое унапредување на односите...

Досега се попишани 700 илјади граѓани

Досега во земјава според информациите добиени од Државниот завод за статистика, вкупно се попишани 711.418 лица, 221.268 домаќинства и 297.085 станови. Директорот на ДЗС, Апостол...

Атопија – избор на соодветна козметика

Атопија претставува наследна склоност кон поголема продукција на IgE и бурно реагирање на вообичаени стимуланси од надворешната средина. Личности со атописка конституција имаат поголем...

Употреба на додатоци во исхрана и хронична терапија

Сведоци сме за се почеста употреба на додатоци во исхрана. Колку е оправдана нивната не контролирана употреба? Дали е дозволено комбинирање на повеќе додатоци во исхрана? Дали...

Третман на акни

Акните се чести заболувања на кожата. Можат да се појават кај двата пола на секоја возраст: кај бебиња, адолесценти, тинејџери, постари луѓе. Се работи...

ОЈО Тетово работи на расчистување на случајот со пожарот во модуларната болница

Основното јавно обвинителство Тетово работи на расчистување на трагичниот настан во модуларната ковид болница во Тетово, во кој настан загинаа 14 лица. Од ОЈО...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com