29.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Во велешката болница се намалува бројот на пациенти

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 26 лица, од кои 19 се потврдени позитивни, двајца сомнителени и  пет пациенти со негативен тест но задржани...

Штипските пожарникари гаснеа запален автомобил

Штипските пожарникари попладнево ја имаа и првата интервенција на терен. Командирот на смена во Територијалната Противпожарна единица, Тони Ѓеорѓијев вели дека по мирната новогодишна...

ОН усвоија буџет за 2021 година од 3,23 милијарди долари

Државите-членки на ОН усвоија буџет во износ од 3,231 милијарди долари за 2021 година. Комитетот на Генералното собрание на ОН надлежен за административни и буџетски...

Албанија ќе даде од своите вакцини за здравствениот персонал во ковид болницата во Приштина

Албанија ќе оддели вакцини од првата количина што ќе ја набави за здравствените работници во ковид болницата во Приштина.Тие ќе се вакцинираат во исто...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com