17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Кривична за 20 скопјани, седеле во иста хотелска соба во Крушево

Кривична пријава е поднесена против 20 скопјани кои биле во иста соба во хотел во Крушево, иако биле предупредени од персоналот да не се...

Намален притисокот – има околу 400 кревети за нови болни од коронавирусот

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава...

Мицкоски се искачи на Петлец, на местото каде загинал Даме Груев

Овој викенд искачувањето на планинските врвови дефинитивно е „ин“ кај македонските политичари, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави дека го посетил Петлец, местото...

Дневно умирале по 7 лица во 2020 година како последица од Ковид-19

2503 смртни случаи поврзани со последници од КОВИД19 регистрирало министерството за здравство во цела 2020 година. Речиси три четвртини од смртните случаи се регистрирани...

Приведен 39-годишен маж кој на дете му даде оружје и го објави на тик-ток

Тетовската полиција приведе 39 годишник од Боговиње во врска со случајот кога две лица на дете му помагаа да пука од оружје, а снимката...

Сосед го пријавил соседот, полицијата интервенирала на недозволени забави

Еден граѓанин во полиција го пријави соседот кој организирал забава за Нова Година со многу луѓе и музика. Вакви пријави имаше многу на бесплатниот телефонски...

Почина виолинистот Зоран Џорлев

На 53-годишна возраст почина македонскиот виолинист, вокален изведувач и професор, Зоран Џорлев. Според блиски до семејството Џорлеви, причината за смртта се компликации предизвикани од...

Нападнат полицаец откако му побарал лична карта на 18-годишник

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Од денеска се намалува ДДВ на храна и пијалоци во кафулиња од 18 на 10 отсто

Храната и пијалоците кои се служат во ресторани и кафулиња ќе се даночат по нова повластена стапка од 10%, наместо од 18% како што...

Заев: Претседателот Киро Глигоров беше „историја што чекори“

Со денешното одбележување на годишнината од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров, влегуваме во годината во која ќе го одбележиме...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com