17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Повеќе нема да има македонски амбасадори со двојно државјанство

Министерството за надворешни работи се откажа од можноста идните македонски амбасадори да имаат двојни државјанства, изјави денеска министерот за надворешни работи, Бујар Османи на...

Со автомобили возеле по ски-патеката и ја оштетиле

Несовесни граѓани со автомобили во текот на ноќта возеле по ски-патеката број 1 на Пониква и ја онеспособиле за скијање. Вработените во фирмата концесионер „Еуроком“...

Пет затворени угостителски објекти во изминатата недела, два од нив на новогодишната ноќ

Пет угостителски обејкти се затворени за време на новогодишните празници. Од нив два добиле клуч во новогодишната ноќ – по еден во Струмица и...

Му ветиле работа во Канада и му одзеле 28.000 денари од сметка

МВР соопшти дека 27-годишник од Тетово пријавил дека бил измамен од човек кој му ветувал престој и работа во Канада, за што уплатил 28...

106 нови случаи на Ковид 19, оздравени се 603 пациенти – починати се 20 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 761 тестирања, а регистрирани се 106 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-72, Куманово-4,...

Kамионџија починал во Холандија – се собира помош за транспорт на телото

54-годишен крушевчанец Тодор Горгиески, кој работел како камионџија, починал во саботата во Холандија. На социјалните мрежи е објавен линк со кој се бара помош за...

Еве што треба да направите со Бадниковата паричка за да ви донесе среќа

Бадник е денот пред Божик. Празник пред празникот. Најава на празникот. Очекување на Христовото раѓање. Првите весници на празникот се децата коледари. А весник...

Полицајци морале да пукаат во Струмица откако биле нападнати од повеќе лица

На 03.01.2021 во 24.00 часот на ул.„Бетовенова“ од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Ш.М.(32) од Струмица за повеќе сторени кривични...

Трипуновски на протест со тутунарите пред Влада

Претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски денеска беше меѓу тутунарите кои протестираа пред Владата. Поддршка на тутунопроизводителите на...

Заев: Создаваме услови напролет да направиме рестарт на економијата

Главен таргет на петтиот пакет мерки се најпогодените од економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот, а тоа се над 30 проценти компании заради...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com