4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Електронски попис – за и против

Опозицијата е подготвена да поднесе и законско решение најавениот попис да се спроведе целосно електронски, односно со вкрстување на базите на податоци. Од партијата...

Вакцинацијата ќе се спроведе во три фази, МЗ ги соопшти приоритетните листи

Според Национален план за имунизација на населението, вакцинацијата ќе се спроведува во три фази. Во првата фаза, предвидено е да се вакцинираат здравствените работници кои...

Сеизмолошка со детали за земјотресот во западна Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија денес, на 31.1.2021 година во 11 часот и 24 минути, регистрира земјотрес чиј епицентар се наоѓа на 70 km...

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку тенденциозни и опасни лаги да се наруши мојот и угледот на мојата фамилија

Згрозен сум од обидот преку тенденциозни и опасни лаги да се наруши мојот и угледот на мојата фамилија. Несфатливо е како во 2021 година...

Заев: Пописот ќе се спроведе со нова методологија

Овој комбиниран модел е познат во светската пракса и е во согласност со препораките на ОН и Евростат, напиша денеска премиерот Зоран Заев на...

Детали за масакрот во Шибеник: Банкротиран пекар изрешетал двајца бизнисмени и стечајна управничка

Убиецот на четири лица во Шибеник и Водице, според неофицијални информации, е Бранко Колопер, сопственик на шибенската компанија „Маткол“, која имала синџир пекарници во...

Сообраќајот по суви коловози, внимателно возење поради утринска магла и можни одрони

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ...

Сопругот на Бонева добил на лото во 2013 година, а со дел од парите купиле стан во Скопје за синот!

Станот во Скопје на синот на поранешната пратеничка од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева, не бил купен од пари од нејзините патни трошоци...

124 санкционирани возачи во Општините Центар и Илинден – 17 од нив возеле во алкохолизирана состојба

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден (30.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На териториите на Општина...

ВМРО-ДПМНЕ: Електронскиот попис е единственото решение

„Македонија 40 години немала реален попис, кој може да помогне на државата во планирањето на идните чекори, Заев е на пат да спроведе уште...

Latest news

- Advertisement -