18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Пронајдено и приведено лицето кое запали два автомобили пред познат хотел во Охрид

Пронајдено и приведено лицето кое запали два автомобили пред познат хотел во Охрид, дознаваме од полициски извори. Се очекува да му се одреди мерка...

ВМРО: Лудост е да се организира попис кога Македонија има 3.607 починати лица

Лудост е да се организира попис кога Македонија има 3.607 починати лица, а истата бројка секој ден изнесува десетици смртни случаи. Лудост е да се...

Казнети 11 лица за прекршување на забраната за движење, 499 санкции за неносење маска

Забраната за движење од 22.00 часот (26.03.2021) до 05.00 часот (27.03.2021) не ја почитувале 11 лица, информираа денеска од МВР. Во текот на изминатото деноноќие...

Иселениците може да бидат попишани и овде од роднините

Очекувам сите да бидат активни во споделувањето на информации со нашите луѓе во дијаспората за попишувањето, процесот е лесен, а ќе овозможи бенефиции пред...

Филипче: Здравствените работници прават натчовечки напори за грижа на пациентите, граѓаните да ги почитуваат мерките

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче денеска одржа координација со директорите на ковид центрите во Скопје на која разговараа за моменталната состојба со капацитетите...

Британскиот сој прави тешка клиничка слика за нецели три дена, вели Караџовски

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски вечерва на гостувањето во телевизија Канал 5 изјави дека разликата меѓу овој пик на вирусот со...

Телефонски разговор Мицкоски-Палмер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со заменик помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер, при што се...

Црна Гора: За вакцинираните дозволени собири во затворен простор без маски

На целосно вакцинираните лица, во следните месеци, би можело да им се овозможи да се собираат во затворен простор и без физичка дистанца или...

Интервју со Кристијан Трајковски: Со отчетност и одговорно работење може да го изградиме секој капитален проект во државата

Како клучни промени кои во изминатиот период ги постигнавме се подобрувањето на ликвидноста на друштвото, реализацијата на проектот за социјални станови со Развојната банка...

Во понеделник во 13 часот, Заев-Мицкоски на тет-а-тет средба во Клубот на пратеници

Лидерите на двете најголеми политички партии Зоран Заев и Христијан Мицкоски в понеделник во 13 часот ќе одржат тет-а-тет средба во Клубот на пратеници,...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com