25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

МВР се засили со нови 569 полицајци, од кои стотина се жени

„Огромно задоволство за еден министер за внатрешни работи претставува можноста да ги поздрави и да им честита на новите припадници на полицијата, идните полициски...

Демократскиот сојуз бара одложување на пописот најрано до јуни

Пописот, но и деблокирањето во работата на законодавниот дом како и очекувањата од лидерската меѓу Заев и Мицковски се дел од темите во краткото...

ВМРО ДПМНЕ протестира против здравјето на граѓаните

Иако опозициската ВМРО ДПМНЕ излезе на протести да повика на здравје, на поголема одговорност на здравствените власти во пандемијата, на крајот испадна како да...

Земјотрес од 5,4 според Рихтер во Јадранското Море и од 3,4 степени во Албанија

Како што пренесуваат хрватските медиуми, силен земјотрес е почувствуван во Јадранското море, а според првичните проценки на “EMSC”, потресот бил со јачина од 5,9...

Средба на премиерот Заев со амбасадорите на земјава во држави на ЕУ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше во тематскиот работен состанок, организиран од Министерството за надворешни работи, со шефовите на дипломатско-конзуларните...

Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по рихтер попладнево со епицентар во Албанија, беше почувствуван и во Македонија. Епицентарот е на длабочина од 2 километри,...

Туфегџиќ: Државен срам – плаќаш здравствено за да трчаш за вакцина во друга земја

Поранешната пратеничка од редовите не СДСМ, Ивана Туфегџиќ денешното масовно вакцинирање на македонските граѓани го оцени како државен срам. -Плаќаш здравствено осигурување за да трчаш...

Мизрахи: Поради неспособноста на власта Македонија на првите места во светот по починати

„Денес имаме 123.000 болни, 3.600 починати. Корона вирусот, Зоран Заев и неговиот министер за болeст Венко Филипче, се имињата на тешкиот товар кој и...

Се обезбедуваат средства за реконструкција на Спортската сала во Куманово

Спортската сала во Куманово треба да биде реконструирана, но засега сѐ уште не е познато кога тој процес ќе започне, бидејќи градежните зафати ќе...

Република Северна Македонија – една година членка на НАТО

На денешен ден, пред една година Република Северна Македонија го оствари својот голем историски успех! Со чинот на депонирање на Северноатлантскиот договор во Стејт...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com