25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

T.E

614 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Вакцинираните граѓани да бидат исклучително внимателни, треба да помине време за имунитет

Министерството за здравство  информира, сите граѓани кои веќе ја примија првата доза на вакцината Астра Зенека и оние кои следните денови ќе се вакцинираат,...

Една недела се трага по Ислам Лумани од селото Крани

Веќе една недела жителите од Преспанскиот регион и полицијата трагаат по 27 годишниот Ислам Лумани од селото Крани, кој исчезнал на 21 март и...

Италија „под клуч“ до мај, сѐ останува затворено

Рестриктивните антивирусни мерки ќе останат на сила во Италија до мај, потврди денеска централната влада. Од понеделник, половина од земјата ќе има таканаречен режим на...

ЛДП донесе одлука на локалните избори да настапува самостојно

Централниот одбор на Либерално-демократската партија донесе одлука партијата на следните локални избори, кои треба да се одржат во 2021 година, да настапи самостојно. – Синоќа...

Владата во Мексико признала дека бројот на починати од коронавирус бил 60% поголем

Мексиканската влада признала дека вистинскиот број на жртви од коронавирусот е поголем од 321 илјади, што е за 60% поголем од бројот на смртни...

Сликата од Табановце е повеќе од загрижувачка: Вакцинираните граѓани се враќаат дома

Македонците заглавија во гужвите и хаосот за вакцинација во Белград. Според видео снимката која ја објави телевизија Канал 5 се гледа како голема е раздвиженоста...

Филипче: Во среда ќе почне масовната имунизација на населението

Министерот за здравство Венко Филипче верува дека по пристигнувањето на првите  вакцини преку Ковакс системот најавени за утре, в среда ќе почне масовната имунизација...

Почина пејачот и композитор Зафир Хаџиманов

Познатиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина  како последица на  вирисот Ковид-19. Хаџиманов е роден на 25 декември 1943 година во Кавадарци и живееше...

Регистрирани 1.320 нови случаи на Ковид 19 – починаа 35 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.738 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи...

Штипската болница од вечерва за ковид пациентите во функција става дел од одделението за Кардиологија

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев вели дека поради големиот притисок на пациенти за хоспитализација се ослободува една болничка соба со четири кревети на...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com