6 C
Skopje
Saturday, March 6, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

T.E

432 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Објавен Макроекономскиот монитор на Фајнанс тинк за четвртиот квартал лани

Во четвртиот квартал од 2020 година, БДП се намали за -0,7 отсто, што е во линија со иницијалната проекција од Фајнанс тинк од -0,8...

Бесими: Постигнавме историски најниска каматна стапка за еврообврзбицата, пониска од многу европски земји со повисок кредитен рејтинг

Каматната стапка на осмата еврообврзница на земјава во износ од 700 милиони евра, која беше издадена оваа недела, е пониска од многу земји кои...

Влада: Нема барање од Бугарија бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските...

Зедер: Да не се политизира одобрувањето на „Спутник V“ во ЕУ

Европската унија мора да има чисто научен пристап кон одобрувањето на руската вакцина „ Спутник V“, изјави денеска баварскиот премиер Маркус Зедер, зборувајќи во...

Нова студија може да ја покаже ефикасноста на АстраЗенека против бразилската мутација

Прелиминарните податоци на новото истражување спроведено на Универзитетот во Оксфорд покажуваат дека вакцината против Ковид-19 на АстраЗенека и Оксфорд е ефикасна против бразилската мутација...

Пожар куќа во тетовско Стенче, нема повредени

Тетовските пожарникари попладнево гасат пожар што зафатил двокатна куќа во селото Стенче во општина Брвеница. Според првичните информации на тетовската полиција во куќата никој...

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Охрид мора да биде приоритет и стратешка цел на сите и да постои консензус, без оглед кој е на власт, смета министерката за култура...

Адреса во Софија регистрина како „живеалиште“ на илјадници Македонци со бугарски пасоши

Адресата на улица „Леге“ број 6 во софиската општина Средец е регистрирана како „живеалиште“ на десетици илјади бугарски државјани по потекло од странство, меѓу...

Ќучук: Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои Извештајот за напредокот на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент ги усвои извештаите за напредокот на Северна Македонија и Албанија на патот кон ЕУ, информира европратеникот и...

Отфрлено барањето на претседателката на Молдавија да именува министри

Уставниот суд на Молдавија го отфрли денеска барањето на претседателката на државата Маја Санду да и биде дозволено да именува нови министри, со што...

Latest news

- Advertisement -