17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж А

104 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

И македонските дипломати ги побараа своите синдикални права

Неодамна формираниот Македонскиот дипломатски синдикат ( 7 октомври годинава), денеска имаше „огнено крштевање“ на прес конференција на која укажа на недоследностите во функционирањето на...

Пописот се одложува за април 2021 година

Пописот на населението се одложува за април 2021 година, дознава „Телма“. Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска имал средба со премиерот...

Според Шилегов, за загадувањето во Скопје виновни се градоначалниците на Арачиново, Чучер Сандево и Петровец

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов смета дека дел од градоначалниците на другите општини околу Скопје, придонеле за енормното загадување на главниот град. Тој за...

Рама 30 минути пред закажаната средба не го прими Пендаровски, Стерјовски бара објаснување

Пратеникот во албанскиот Парламент од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) Васил Стерјовски во обраќањето пред пратениците информираше за неговата средба со претседателот на...

Амбасадорката Брнс на средба со Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мери Брнс денеска ќе се сретне со Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија. Како што...

Спасовски: Некоординираност на институциите при справување со криминалот претставува проблем во државата

За да се сузбијат појавите на криминал и корупција во државата мора сите институции да го дадат својот максимум. Проблемот при сузбивање на криминалитетот...

Социјалните станови во Гостивар ќе се делат според нови критериуми

 Оглас за распределба на седумдесетина социјални станови во Гостивар треба да се објави кон крајот на годината, најави министерот за транспорт и...

„Бомби“ во „Монструм“: Османи бил кај семејството на загрозениот сведок?

Во продолжение на денешното рочиштето „Монструм“ се прочитаа и неколку СМС пораки и транскрипти од разговори водени помеѓу функционери од ДУИ, кои...

Метју Палмер во посета на Скопје

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, утре ќе престојува во работна посета на земјава. Од Министерството за надворешни...

Заев утре на средба со Конте во Рим и на вечера со Могерини во Брисел

Премиерот Зоран Заев утре оди во Рим на средба со претседателот на италијанската Влада, Џузепе Конте, по што ќе замине за Брисел каде што...

Latest news

- Advertisement -spot_img