Home » „Ауди“ удри во велосипедист на патот Скопје – Тетово, па избега

„Ауди“ удри во велосипедист на патот Скопје – Тетово, па избега

by Журнал.мк

На 14.06.2024 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки удрило во велосипед управуван од В.Ч.(49) од Скопје, по што возачот го напуштил местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во приватна болница.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More