Home » Атлетико му го продолжи договорот на Анхел Кореа

Атлетико му го продолжи договорот на Анхел Кореа

by Журнал.мк

Атлетико Мадрид ја продолжи соработката со напаѓачот, Анхел Кореа. Аргентинецот ќе остане на „Ванда Метрополитано“ до јуни 2026 година.

Кореа, во Атлетико, пристигна во декември 2014 година. Досега во кариерата одиграл 305 натпревари за „јорганџиите“, на кои постигнал 53 гола и забележал 51 асистенција.

Во неделата, Атлетико со неговите голови го победија Рајо Ваљекано со 2:0.

Од активните играчи само капитенот Коке и голманот Јан Облак одиграле повеќе натпревари за Атлетико од Кореа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More