8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Asus ROG Phone: Најмоќниот Android телефон во светот!

Најчитани вести

Asus наскоро ќе го претстави најмоќниот Android телефон во светот!

Најпрво, уредот ќе доаѓа со новиот Snapdragon 855 Plus – екстремна верзија на Snapdragon 855 со моќни и брзи перформанси. Само поради него, ROG Phone 2 ќе доаѓа со 4% подобри целосни и 15% подобри графички перформанси. Се разбира, бидејќи станува збор за гејмерски смартфон, овие подобрувања дефинитивно се добредојдени. 

Според бенчмаркинг резултатите, Asus ROG Phone 2 ќе биде многу помоќен од низа други Android уреди, како OnePlus 7 Pro, Galaxy S10 Plus и слично. 

The cooling vent on the back of the ROG Phone 2 - Asus ROG Phone 2 is a ridiculously powerful Android phone with Snapdragon 855 Plus and air cooling [hands-on>

За гејмерското искуство да биде уште подобро, на предната страна ќе се наоѓа голем, 6.6 инчен AMOLED панел, а батеријата ќе биде од неверојатни 6 000 mAh./gsm.mk

asus-rog-phone-2-preview-hands-on010.jpg

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести