Asus ROG Phone: Најмоќниот Android телефон во светот!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Asus наскоро ќе го претстави најмоќниот Android телефон во светот!

Најпрво, уредот ќе доаѓа со новиот Snapdragon 855 Plus – екстремна верзија на Snapdragon 855 со моќни и брзи перформанси. Само поради него, ROG Phone 2 ќе доаѓа со 4% подобри целосни и 15% подобри графички перформанси. Се разбира, бидејќи станува збор за гејмерски смартфон, овие подобрувања дефинитивно се добредојдени. 

Според бенчмаркинг резултатите, Asus ROG Phone 2 ќе биде многу помоќен од низа други Android уреди, како OnePlus 7 Pro, Galaxy S10 Plus и слично. 

The cooling vent on the back of the ROG Phone 2 - Asus ROG Phone 2 is a ridiculously powerful Android phone with Snapdragon 855 Plus and air cooling [hands-on>

За гејмерското искуство да биде уште подобро, на предната страна ќе се наоѓа голем, 6.6 инчен AMOLED панел, а батеријата ќе биде од неверојатни 6 000 mAh./gsm.mk

asus-rog-phone-2-preview-hands-on010.jpg

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.