Home » Арсенал понудиле пакет од 70.000.000 евра за Влаховиќ

Арсенал понудиле пакет од 70.000.000 евра за Влаховиќ

by Журнал.мк

Арсенал во Фиренца испратиле конкретна понуда за напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ.

Арсенал, како што пишува „Газета дело Спорт“, подготвиле пакет во кој е вклучен и Лукас Тореира. Аргентинецот, оваа сезона, како позаијмен играч од Арсенал го носи дресот на Фиорентина.

Уругваецот е проценет на 15.000.000 евра. Арсенал покрај овој фудбалер, понудиле и фиксен дел од 55.000.000 евра.

Прашање е само дали Влаховиќ сака да го облече дресот на „тобџиите“ и дали Фиорентина се подготвени да останат без својот најдобар стрелец во зимскиот преоден рок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More