Home » Арнолд Шварценгер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка, тешко повредената жена била веднаш однесена во болница

Арнолд Шварценгер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка, тешко повредената жена била веднаш однесена во болница

by Журнал.мк

Глумецот Арнолд Шварценегер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка во која една жена била потешко повредена. Таа веднаш била пренесена во блиската болница пишуваат медиумите.

Еден од сведоците кој се нашол на местото на несреќата, рече дека несреќата била толку страшна, што изгледала како сцена од филм.

Тој рече дека Арнолд свртел кон лево во спротивен правец кога дошло до сударот. Извори од полицијата исто така тврдат дека сообраќајката ја предизвикал Шварценегер.

„Жената која возеше Prius е тешко повредена. Таа обилно крвареше од главата. Ни беше кажано дека е итно однесена во болница“, рекоа луѓето кои се најдоа на местото на несреќата.

Шварценегер е добар. Тој рече дека е загрижен за жената и рече дека сака лично да ја посети. Пред несреќата тој бил на вечера со синот Патрик.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More