Home » Арбен Таравари: Алијанса за Албанците не е ничија сопственост, после 24 години промените во албанскиот блок мора да дојдат

Арбен Таравари: Алијанса за Албанците не е ничија сопственост, после 24 години промените во албанскиот блок мора да дојдат

by Журнал

Алијанса на Албанците не е ничија сопственост, после 24 години промените во албанскиот блок мора да дојдат! Ова е пораката на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, упатена вечерва од партиксиот собир во Гостивар.

Претседателот на Алијанса ја упати пораката како одговор на иницијативата на приврзаниците на Села кои денеска на Централното собрание побараа негово разрешување. Таравари најави средба со лидерите на алабанската опозиција, одговарјќи на новинарско прашање, дали и официјално ќе влезе во коалиција со албанскиот опозициски блок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More