Home » Апсење за дрога низ Скопје: „Паднаа“ двајца млади дилери и еден повозрасен

Апсење за дрога низ Скопје: „Паднаа“ двајца млади дилери и еден повозрасен

by Журнал.мк

Вчера на подрачјето на Скопје се апсеше на неколку локации, а причината е дрога.

На 14.06.2024 во 21.30 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Љ.С.(50) од Скопје затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

На 14.06.2024 во 23.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Л.(20) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

На 14.06.2024 во 22.00 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Х.Т.А.(21) од Република Турција, со престој во Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

По целосно документирање на сите одделни случаи ќе следува соодветен поднесок против сторителите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More