32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Apple: Еве каде може да го гледае претставувањето на iPhone 11 во живо!

Најчитани вести

Оваа година Apple реши да го направи гледањето и претставувањето на новата iPhone серија достапно на глобално ниво.

За среќа на интернационалните фанови, целото претставување на iPhone серијата ќе биде снимано во живо и достапно на YouTube. Ова е изненадувачки чекор од Cupertino, бидејќи ниедна претходна серија не била така снимана. Една од причините за тоа е што YouTube е во сопственост на Google – еден од најголемите ривали на Apple./gsm.mk/

Настанот ќе може да го гледате тука:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com