20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Apex Legends го надмина CoD: Warzone – има повеќе од 100 илјади играчи (ВИДЕО)

Најчитани вести

Apex Legends сега има над 100 милиони играчи ширум светот, објавија EA и Respawn – бесплатната игра оствари голем успех нешто повеќе од две години од стартувањето во февруари 2019-та година.

Успехот на Apex Legends е уште еден показател дека бесплатните Battle Royale игри и натаму се доста популарни, иако овој жанр е исполнет со повеќе видео игри.

Call of Duty: Warzone на Activision го играле повеќе од 75 милиони играчи минатиот август, достигнувајќи ја таа бројка за помалку од пет месеци после лансирањето во март 2020-та година. Epic Games соопштија дека Fortnite во мај играле 350 милиони играчи, а таа бројка сега веројатно се зголемила.

Од пристигнувањето на Apex Legends на Xbox, PlayStation и PC платформите, Respawn продолжи да додава нови содржини и „поправки“ на играта, па дури беше пуштен и порт на Nintendo Switch во мај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести