Home » Апасиев: Уште синот на Пендаровски да пише Апасиев ми покажа шипак и ми се искриви

Апасиев: Уште синот на Пендаровски да пише Апасиев ми покажа шипак и ми се искриви

by Журнал.мк

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев денеска реагира на статусот на ќерката на кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, Марија Давкова која вчера преку статус на Фејсбук откри дека Aпасиев пред девет години брутално ја истуркал од кола.

-Кандидатски маки големи. На синот и снајката на Стевчо Јакимовски, наместо венчаница им дале умреница (Боже им помози). На ќерката на Силјановска, Апасиев и ја треснал вратата од колата (ама не била Алфата), не знам точно која година пред нашата ера. Ќерките на Ванковска живееле на Запад – по Европите и Канадите (а не во Кина или Русија, замисли). Уште синот на Пендаровски да пише: – “Еднаш Апасиев, на паркинг, ми покажа шипак и ми се накриви со исплазен јазик” и предизборниот ЦИРКУС може да почне, напиша Апасиев на Фејсбук.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More