Home » Антивладин протест во Тирана: Запалени гуми и солзавец пред собранието

Антивладин протест во Тирана: Запалени гуми и солзавец пред собранието

by Журнал.мк

Протестот беше свикан откако поранешниот вицепремиер Арбен Ахметај, кој беше во бегство, изјави дека видел како голем број луѓе наводно поврзани со криминал влегуваат во кабинетот на премиерот Еди Рама, пишува Блумберг.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More