Home » Анчелоти: Рано е за славење, сакаме финале во ЛШ

Анчелоти: Рано е за славење, сакаме финале во ЛШ

by Lina Muslija

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека е задоволен од победата против Кадиз и освоената титула во шпанската Ла Лига.

Тој истакна дека мадридскиот клуб сака да се пласира во финалето на Лигата на шампионите, пренесуваат шпанските медиуми.

Фудбалерите на Реал Мадрид славеа над Кадиз со 3-0, а по триумфот на Жирона над Барселона од 4-2, тие на четири кола пред крајот на првенството ја обезбеди титулата во шпанското првенство.

„Може да се каже дека чувствувам воздржана среќа. Најважниот натпревар е многу блиску до нас. Среќни сме со победата, но беше тешко да се подготви овој натпревар бидејќи сите размислуваме на Баерн. Некои други играчи добија шанса. Рано е за славење, бидејќи наша цел е да играме финале во ЛШ“, изјави Анчелоти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More