Home » АМСМ: Задолжителна употреба на зимска опрема за сите возила на патот Тетово-Попова Шапка

АМСМ: Задолжителна употреба на зимска опрема за сите возила на патот Тетово-Попова Шапка

by Журнал.мк

На патниот правец Тетово – Попова Шапка поради врнежи од снег задолжителна е употреба на зимска опрема за сите видови на возила, информира АМСМ.

Во сила се забраните за камиони на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, како и на патот R1202 Дебар – Маврово, а во 10.30 часот беше укината е забраната на патот Крива Паланка – Г.П. Деве Баир.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More