Home » Али Ахмети в понеделник потпишува соработка со Мендух Тачи и Аријанит Хоџа

Али Ахмети в понеделник потпишува соработка со Мендух Тачи и Аријанит Хоџа

by Журнал.мк

Али Ахмети в понеделник потпишува сосработка со Мендух Тачи и Аријанит Хоџа. Во Фронтот кој што во ДУИ го нарекуваат европски, веќе влезе Скендер Реџепи, Според информациите на ТВ 24 Хоџа ќе биде на 11. позиција во ИЕ6, додека неговиот сопратиец, актуелен пратеник Бастри Бајрами ќе биде 5. во ИЕ2. Тачи ќе има добитна позиција во шестата изборна единица. Според наши информации тој ќе биде 4-ти или 5-ти на листа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More