Home » Алијанса за Албанците го суспендираше советникот кој беше уапсен во полициската акција

Алијанса за Албанците го суспендираше советникот кој беше уапсен во полициската акција

by Журнал

Алијанса за Албанците го суспендираше советникот од редовите на нивната партија во Шуто Оризари, кој беше уапсен во денешната полициска акција и кој се сомничи дека бил дел од криминалната група Грчец.

-Ја поздравуваме акцијата на органите на редот за обезбедување владеење на правото во земјата. Секоја активност спротивна на законот мора да биде казнета, а секое лице кое е вклучено во такви дејствија, кој е наш член, е суспендиран до крајот на судењето, задржувајќи ја презумпцијата на невиност, изјавија од партијата за „Фокус“.

Тој е суспендиран од партијата, а за советничкото место процедурата.

„Фокус“ објави дека во денешната акција беше уапсен Севдаир Азири советник во општина Шуто Оризари од редовите на Алијанса за Албанците.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More