4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Алекс Сандро има коронавирус, го пропушта дербито против Милан

Најчитани вести

Во пресрет на дербито против Милан, Јувентус соопштии дека Алекс Сандро има коронавирус

Дефанзивецот на Јувентус, Алекс Сандро е позитивен на ковид-19.

„Јувентус соопштува дека по појавата на некои благи симптоми и проверка направена специјално за играчот Алекс Сандро, тестот покажа дека е позитивен на ковид-19. Тој веќе беше во изолација“, стои во соопштението на Јувентус.

Алекс Сандро одигра 83 минути во вчерашната победа на Јувентус од 4-1 против Удинезе.

Јувентус ќе биде без него на гостувањето кај Милан во среда, а можно е да бидат направени и тестови на другите фудбалери со цел да се види дали е можно да се раширил и на други играчи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести