26.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Alcatel Smart Tab 7: Спецификации

Најчитани вести

Alcatel Smart Tab 7 е новиот таблет на компанијата кој беше официјално најавен на 5 септември.

Овој таблет има 7 инчен панел со резолуција од 600 x 1024 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 62.18 %. На задната страна се наоѓа само една камера која е VGA, а селфи камерата е од 2 мегапиксели. Целосните димензии се од 176 x 126.1 x 11.9 mm.

Во внатрешноста се наоѓа MediaTek MT8167B со 1.5GB RAM и 16GB меморија. Батеријата е од 2580 mAh. 

Позитивно:

  • Евтин
  • Практичен

Негативно:

  • Дебела конструкција
  • Слаби камери
  • Малку RAM/gsm.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com