Home » Албанија, Бугарија, Италија и Македонија воспоставуваат коридор за воена мобилност низ своите територии

Албанија, Бугарија, Италија и Македонија воспоставуваат коридор за воена мобилност низ своите територии

by Журнал.мк

Албанија, Бугарија, Италија и Македонија воспоставуваат коридор за воена мобилност низ своите територии со цел зајакнување на одбранбените капацитети на НАТО, пренесува бугарската новинска агенција „бта“.

Бугарската влада веќе го одобри формирањето на коридорот како дел од иницијативата наменета за зајакнување на воената логистика во рамките на паневропскиот Коридор осум.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More