Home » Аларм ако се качувате од Средно Водно до Крстот

Аларм ако се качувате од Средно Водно до Крстот

by Журнал

Поради врнежите од снег и ниските температури кои ги има во Скопје во текот на ноќите, замрзнати се патеките од Средно Водно до Крстот. Теренот е тежок за искачување и треба особена внимателност, како и зимска опрема.

Во изминатите денови имаше неколку несреќи и спасителни акции. ЦУК извести дека лица завршиле со скршеници при искачување на планината.

Внимателност треба и при искачување на Средно Водно, бидејќи делови од патеката се исто така замрзнати.

https://www.instagram.com/skopje1mk/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ac0cc45d-06c4-45d9-a261-9578fa2a6059

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More