Home » Активен пожар во општина Чашка

Активен пожар во општина Чашка

by Журнал.мк

Од 15:40 часот има активен пожар над село Мелница, во месноста викана Ливаѓе во општина Чашка, соопшти вечерва Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Од ЈП „Национални шуми“ – подружница Бабуна – Велес добиено е известување во кое се наведува дека пожарот е на непристапен терен.

– Можно е во текот на утрешниот ден да се побара и поддршка за гаснење на пожарот од воздух, информира ЦУК.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More