30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

АХМЕТИ: ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА 12 АПРИЛ МОРА ДА ИМА КОНСЕНЗУС

Најчитани вести

12 април е договорен консензус, за да се одложи овој изборен термин ќе треба да биде одложен со договор од сите партии, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешниот предновогодишен брифинг со новинарите.

Ахмети порача дека утре на состанокот со христијан мицкоски очекува до го чуе името на предлогот на Мицкоски за технички министер во МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com