Home » Ахмети во опозиција по 16 години

Ахмети во опозиција по 16 години

by Журнал.мк

Првиот човек на интегративците од Мала Речица, Али Ахмети, на денешната Конститутивна седница за првпат по 16 години седна на опозициско место во Собранието.

Ахмети е во опозиција со нивниот доскорешен коалициски партнер СДСМ. Партијата на Ахмети, ДУИ досега само еднаш беше во опозиција од 2006 до 2008 година кога ВМРО-ДПМНЕ формираше Влада со тогаш неговиот лут опонент, ДПА

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More