Home » Ахмети: Без Албанците оваа земја нема иднина и постоење

Ахмети: Без Албанците оваа земја нема иднина и постоење

by Журнал

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од премиерот Талат Џафери, синоќа се сретна со граѓаните на Куманово, каде одржа и свој говор во кој рече дека оваа држава ќе биде еднаква како сите европски држави.

-Без Албанците оваа земја нема ниту иднина, ниту постоење, а светот знае. И оваа држава ќе биде рамноправна како сите земји во Европа, ќе биде во Европа, и никогаш не сме кажале дека ќе се ангажираме и интегрираме сами, туку заедно со македонските сограѓани, силните македонски сограѓани се со нас денеска – изјави Ахмети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More