Home » Агон Елези од Вараждин се пресели во Бундеслигата

Агон Елези од Вараждин се пресели во Бундеслигата

by Журнал

Македонскиот фудбалски репрезентативец Агон Елези од денеска е нов фудбалер на германски Бохум.

Младиот 22-годишен фудбалер од средниот ред во Бундеслигата направи трансфер од редовите на хрватски Вараждин.

Елези ги мина сите младински репрезентации на Македонија, а за сениорите веќе настапи на 9 натпревари. Во продолжение најновите вести од меѓународниот фудбал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More