Home » Агелер: Не знам дали ќе има нови имиња на црната листа, но прозивките ќе продолжат

Агелер: Не знам дали ќе има нови имиња на црната листа, но прозивките ќе продолжат

by Журнал

Американската амбасадорка во Македонија, Анџела Агелер во интервјуто за ТВ 24 зборуваше и за црната листа на САД за македонски политичари и бизнисмени и дека најпоставувано прашање и било дали годинава на неа ќе се најдат нови имиња.

– Не знам дали ќе има нови имиња на црната листа пред мај, но постојат шанси да има. Голем број на имиња се разгледуваа и прозивките ќе продолжат. – рече Агелер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More