Home » Аеродромот во Белград и Ер Србија за хаосот поради грешката со патниците од Македонија

Аеродромот во Белград и Ер Србија за хаосот поради грешката со патниците од Македонија

by Журнал

Поради грешка во следењето на редовните текови на влезните патници од страна на надлежните служби на белградскиот аеродром, МВР на Србија попладнево нареди вонреден преглед на терминалот за поаѓање на белградскиот аеродром Никола Тесла.

Како резултат на споменатиот вонреден инспекциски надзор, можно е да има отстапувања во планираниот ред на летање во вечерашниот и утрешниот утрински бран на сообраќајот на Ер Србија. Се очекува некои летови во утринскиот бран да доцнат и до два часа.

Надлежните служби на Ер Србија во соработка со службите на компанијата белградски аеродром преземаат сѐ што е во нивна моќ сообраќајот да се одвива со што помалку отстапувања од планираниот распоред на летови.

Оваа информација ја потврдија и од „Никола Тесла“: „Поради грешка во задолжителниот проток на патници на аеродромскиот терминал, МВР врши вонредна безбедносна контрола на објектот, што може да доведе до потенцијални доцнења на летовите во вечерни и утрински бранови, соопштија од аеродромот „Никола Тесла““.

„Ер Србија жали за какви било непријатности и им се заблагодарува на патниците за разбирањето. За патниците на летовите чие време на полетување е поместено за повеќе од два часа, српската национална авиокомпанија ќе обезбеди услуга, а компанијата ќе ги пренасочи сите оние кои ги загубиле своите врски. на алтернативни летови“, велат од компанијата.

Од националната компанија посочуваат дека жалат за секоја непријатност и им се заблагодаруваат на патниците за разбирањето.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More