30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Адеми: Покачувањето на платите на наставниците нема да влијае врз реализацијата на другите проекти на МОН

Најчитани вести

Буџетот на МОН за 2020 изнесува 26,7 милјарди денари, а со зголемувањето се предвидени средствата за покачените плати на наставниците.

Министерот тврди дека покачувањето нема да влијае врз реализацијата на другите проекти.

Адеми најави дека следната година ќе почне реконструкцијата на 7 студентски домови, а ќе продолжат и реформите преку креирање на нови законски решенија. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com